بررسی سریال پسران The Boys

پسران یا پسرها (The Boys) محصول ۲۰۱۹ ایالات متحده آمریکا یک سریال تلویزیونی ، اینترنتی در ژانر ابرقهرمانی است که توسط «اریک کریپکه» برای شبکه «آمازون پریم ویدئو» ساخته شده است. این سریال با اقتباس از کامیک پرفروشی به همین نام که توسط «گارت انیس» و «داریک رابرتسون» نوشته شده است. «سث روگن»، «ایوان گلدبرگ» و «اریک کریپکه» تهیه کنندگان سریال میباشند. “پسران” اکنون در وبگاه بانک اطلاعاتی فیلم‌ها (IMDB) در لیست ۲۵۰ سریال برتر تاریخ تلوزیون با نمره ۸٫۷ در رتبه ۹۱ قرار دارد. ” این سریال به دلیل داشتن خشونت ، سکانس های خونین ، استفاده از الکل و مواد مخدر دارای رده بندی سنی بزرگسال میباشد و تماشای آن به افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمیشود.

داستان سریال پسران The Boys

فصل نخست سریال شامل هشت اپیزود در تاریخ ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۹ از شبکه «Amazon Prime Video» به نمایش درآمد. پیش از شروع فصل اول آمازون The Boys را برای فصل دوم تمدید کرد که در تاریخ ۴ سپتامبر سال ۲۰۲۰ نیز فصل دوم ازین شبکه به نمایش درآمد. همچنین پیش از آغاز فصل ۲ (دوم) آمازون سریال را برای فصل سوم نیز تمدید کرد. همچنین اعلام شده «جنسن اکلس» ستاره‌ی محبوب سریال «فراطبیعی یا سوپرنچرال» به فصل سوم سریال «The Boys» ملحق شده است. او در فصل سوم «پسران» در نقش «سولجر بوی» (Soldier Boy) به ایفای نقش میپردازد.

 

بازیگران سریال پسران The Boys

«کارل اوربان (بازیگر فیلم Dredd)» در نقش «بیلی بوچر» ، «جک کوید» در نقش «هیویی کمپل»، «ارین موریاتی (بازیگر فیلم Driven)» در نقش «استارلایت»، «آنتونی استار» در نقش «هوملندر»، «دامینیک مک‌الیوت» در نقش «کوئین میو»،  «جسی تی. آشر» در نقش «ای-ترین»، «چیس کرافورد (بازیگر فیلم Inheritance)» در نقش «دیپ»، «نیتان میچل» در نقش «بلک نوآر» ، «لز آلونسو» در نقش ««شیر مادر»»، «تام کاپون» در نقش «فرنچی»، «کارن فوکوهارا» در نقش «کیمیکو» و «الیزابت شو (بازیگر فیلم Greyhound)» از ستارگان سریال میباشند. «آیا کش (بازیگر فیلم Social Animals)» در نقش «استورم‌فرانت» ستاره جدید فصل دوم میباشد.

 

نقد فصل اول سریال پسران The Boys

فصل اول با واکنش مثبت منتقدان و مخاطبین همراه بود ، منتقدین بازی بازیگران و استفاده داستان از کمیک اما با تغییرات هوشمندانه را ستودند. آمازون اعلام کرد تنها در ده روز ابتدایی پخش فصل اول ، «پسران» ۸ میلیون بیننده را به خود جلب کرده است. «اریک کریپکی» در مورد موفقیت فصل اول «پسران» می‌گوید: «بسیار خوشحالم که فصل اول با واکنش‌های مثبت منتقدین و مخاطبین همراه بوده است. این موفقیت در اصل باعث می‌شود برای فصل دوم سخت‌تر تلاش کنم و هرچه در توان داریم بگذاریم ، همچنین وی عنوان کرد “دوست ندارم فصل دوم عظیم‌تر باشد بلکه می‌خواهم عمیق‌تر باشد. می‌خواهم فصلی شخصیت-محورتر، دیوانه‌وارتر، قوی‌تر و پیچیده‌تر باشد. تنها هدف من این است که فصل دوم بسیار بهتر از فصل اول شود”.»

فصل اول در وب‌گاه نقد فیلم Rotten Tomatoes از ۹۹ نقد منتشر شده ، توانست ۸۴ درصد رضایتمندی را کسب کند. همچنین در وب‌گاه نقد فیلم metacritic از ۱۹ نقد منتشر شده توانست امتیاز ۷۴ را به خود اختصاص دهد.

«The Boys» یکی از بهترین و محبوبترین سریال‌های جدید سال ۲۰۱۹ بود اما انتظارات از فصل دوم بسیار بالا رفته و سازندگان کار ساده‌ای پیش رو ندارند. «ست روگن» یکی از تهیه کنندگان سریال در مورد فصل دوم گفته بود: «نویسندگان برای فصل دوم منابع بیشتری در اختیار دارند. آن‌ها کارکترهای بیشتری اضافه می‌کنند و با جلو رفتن سریال دنیای آن هم گسترده‌تر می‌شود. من اپیزود اول از فصل دوم را جدیداً دیده‌ام. به عنوان تهیه‌کننده باید بگویم که بی نظیر بود. بسیار بهتر از چیزی بود که انتظار داشتم ببینم.» ، «اریک کریپکه» نویسنده‌ی سریال نیز می‌گوید فصل دوم سریال «دیوانه‌وارتر، عجیب‌تر، پرهیجان‌تر و احساسی‌تر» خواهد بود.

نقد فصل دوم سریال پسران The Boys

فصل دوم در وب‌گاه نقد فیلم Rotten Tomatoes از ۴۷ نقد منتشر شده ، توانست ۹۸ درصد رضایتمندی را کسب کند ، در اجماع نقدهای این وبگاه آمده است «پسران در فصل دوم عالی ظاهر می شوند که عمیقاً در شخصیت های پیچیده خود فرو می رود بدون آنکه از شخصیت های اجتماعی خود منحرف شوند». همچنین در وب‌گاه نقد فیلم metacritic از ۷ نقد منتشر شده توانست امتیاز ۸۲ را به خود اختصاص دهد که نشانگر موفقیت فصل دوم و تحسین جهانی منتقدین دارد.

4.4/5 - (44 امتیاز)