بررسی سریال Band of Brothers

جوخه برادران (Band of Brothers) یک مینی سریال به سبک اکشن، جنگی، درام و تاریخی با بازی ستارگانی همچون اسکات گریمز، دامیان لوئیس، ران لیوینگستون می باشد که در سال ۲۰۰۱ در ایالات متحده امریکا و کشور انگلستان منتشر شده است. این سریال با امتیاز ۹٫۵ در جایگاه سومین سریال برتر تاریخ تلوزیون از دیدگاه کاربران وب سایت IMDB قرار دارد. این مینی سریال ماجرای گروهانی از نیروهای چترباز آمریکایی را از دوران آموزش در آمریکا و انگلیس تا پایان جنگ‌ جهانی دوم در آلمان تعقیب می‌کند. ماجرا کاملا بر اساس واقعیت است و به نحوی که در انتهای هر قسمت کهنه سربازهایی که در سریال دوران جوانی آنها را می‌بینیم، هر کدام چند جمله‌ای مرتبط با مضمون سریال توضیح می‌دهند.

 

نقد کوتاه سریال Band of Brothers

شخصیت پردازی بی‌نظیر سریال از لاز و جو گرفته تا سروان وینترز شما را محو باطن این سربازان می‌کند، جوری که شما به جای آنها تک تک لحظات جنگ را تجربه و احساس می‌کنید. وجود داستان‌های فرعی جدا از ماجراهای گروهان وینترز در هر قسمت یکی دیگر از عوامل جذابیت این سریال است.

کارگردانی خوب هر قسمت که کارگردان‌های متفاوتی آن را عهده دار بوده‌اند در کنار فیلمبرداری و صداگذاری و فیلمنامه غنی، همه و همه زمینه ساز ساخت یک سریال به معنی واقعی کلمه کم نقص را فراهم کرده‌اند. نقص‌هایی مثل اغراق در قدرت آمریکا و بی لیاقتی آلمان، ریتم کُند برخی داستان‌های فرعی بر خلاف فرم اصلی سریال وجود دارد اما انقدر نامحسوسند که به هیچ عنوان بار اول متوجه آن نمی‌شوید و لذت سریال را برای شما کم نمی‌کند. جوخه برادران سریالی کم نظیر و کم نقص است که باید حتما آنرا ببینید. جدا از هر سلیقه‌ای که دارید به دلیل اینکه هنر و ارزش‌های انسانی در این سریال به طرز استادانه‌ای به تصویر کشیده شده و محال است از دیدن آن لذت نبرید.

4.7/5 - (57 امتیاز)