سریال عملیات ویژه شیرزن Special Ops Lioness

سریال Special Ops Lioness عملیات ویژه شیرزن یک مجموعه تلویزیونی هیجان انگیز جاسوسی آمریکایی است که توسط تیلور شریدن ساخته شده است و در تاریخ ۲۳ ژوئیه ۲۰۲۳، در شبکه پارامونت+ به نمایش درآمد.

سرباز نیروی ویژه فورس ریکان کروز مانوئلوس مأموریت دارد تا دختر یک مشتبه به تروریست که تحت نظر سازمان سیا قرار دارد، را به دوستی درآورد.

در سپتامبر ۲۰۲۰، اعلام شد که سریال Special Ops Lioness به‌عنوان بخشی از برنامه‌ریزی پارامونت+ رونمایی خواهد شد. در فوریه ۲۰۲۲، زوئی سالدانا برای بازی در این مجموعه انتخاب شد و به عنوان یک تهیه‌کننده اجرایی به همراه نیکول کیدمن به تیم پیوستند. لیسلا د اولیویرا نیز در ماه بعد به توزیع بازیگران پیوست. در ژوئن، تیلور شریدن به عنوان ناظر اصلی مجموعه به جای توماس بردی پس از پایان اتاق نویسندگان مجموعه به سرپرستی رسید. در ماه سپتامبر ادامهٔ بازیگران به افرادی مانند دیو انابل، لامونیکا گرت، جیمز جوردن، اوستین هِبرت، جوناه وارتون و هانا لاو لانیر افزوده شد. در ژانویه ۲۰۲۳، نیکول کیدمن و مایکل کلی به توزیع بازیگران پیوستند و به همراه مورگان فریمن ایفای نقش کردند.

فیلمبرداری در ژانویه ۲۰۲۳ در مایورکا آغاز شد. در مه ۲۰۲۳، اعلام شد که عنوان مجموعه از  Lioness شیرزن به Special Ops Lioness عملیات ویژه شیرزن تغییر کرده است.

اندرو لاکینگتون موسیقی متن مجموعه را ساخته است که قبلاً در «شهر شهر پادشاه» با تیلور شریدن همکاری داشته است. شرکت Lakeshore Records موسیقی متن مجموعه را منتشر کرده است.

نقد و بررسی Special Ops Lioness

وب‌سایت تجمیع بررسی‌ها، Rotten Tomatoes، درصد تأییدی 55 درصد و امتیاز متوسط 6/10 را براساس 30 بررسی گزارش کرد. نتیجهٔ منتقدان وب‌سایت به این صورت است: “زوئی سالدانا انرژی یک شیرزن را ارائه می‌دهد، اما این عملیات‌های ویژه به طور عمده از الگوبرداری و باورپذیری کمی رنج می‌برند.” در Metacritic نیز، این مجموعه امتیاز متوسط 56 از 100 را بر اساس 19 منتقد دریافت کرده است، که به نمرهٔ “نقدهای مختلط یا متوسط” اشاره دارد. مجله Variety آن را به عنوان “تکراری” و “تبلیغات نظامی بی‌شرمانه” انتقاد کرد.

 

Rate this series