معرفی سریال جیران

سریال جدید حسن فتحی یکی دیگر از مجموعه‌های تاریخی او می‌باشد که در دل تاریخ، داستانی عاشقانه را به تصویر می‌کشد. او با تجربه‌های قبلی خود در ساخت سریال‌های تاریخی مانند “شب دهم”، “مدار صفر درجه”، “پهلوانان نمی‌میرند” و “شهرزاد”، موفق به خلق آثاری با ارزش شده است.

سال ساخت سریال “جیران 1400” و نویسندگی آن توسط احسان جوانمرد انجام شده است و داستان آن پس از مرگ امیرکبیر، زندگی ناصرالدین شاه را به تصویر می‌کشد. این سریال که از چشم‌اندازهای تاریخی برخوردار است، انتظار مخاطبان را برای تماشای یک داستان پرهیجان و جذاب بازگردانده است.

تاریخ انتشار سریال جیران

سریال “جیران” برای اولین بار در تاریخ 24 بهمن سال 1400 از طریق پلتفرم فیلیمو منتشر شد. اما به دلیل نقض مالکیت ادبی و هنری، یکبار در تاریخ 29 تیر 1401 توقیف شد. بعد از آن، پخش این سریال در تاریخ 25 شهریور 1401 دوباره آغاز شد و به روال خود ادامه پیدا کرد.

سریال “جیران” در حال حاضر در فصل اول خود به نمایش گذاشته می‌شود و هر جمعه ساعت 8 صبح از طریق فیلیمو منتشر می‌شود. تا کنون، 43 قسمت از این اثر جذاب پخش شده است. این سریال با داستان مهیج و بازیگری برجسته، توانسته است جایگاه خود را در میان تماشاگران به‌خوبی پیدا کند.

بازیگران سریال جیران

سریال “جیران”، با کارگردانی حسن فتحی، در سال ۱۴۰۰ تولید شده و در ژانر عاشقانه و تاریخی قرار دارد. در این سریال، هنرمندان برجسته‌ای همچون بهرام رادان، پریناز ایزدیار، مریلا زارعی، امیر جعفری، رویا تیموریان، مهدی پاکدل، رعنا آزادی ور، کتانه افشارنژاد، ستاره پسیانی، غزل شاکری، مرتضی اسماعیل کاشی، هومن برق نورد، مهدی کوشکی، غلامرضا نیکخواه، سیاوش چراغی پور و محمد شیری و… با بازی‌های خوب خود در این اثر حضور دارند.

در اینجا، در اکسپرس مگ، قصد داریم به نقد و بررسی سریال “جیران” بپردازیم و عناصر موفق و نکات قوت این سریال را بررسی کنیم. این سریال با ترکیب عناصر عاشقانه و تاریخی، توانسته است توجه و علاقه مخاطبان را به خود جلب کند و با بازیگری‌های قوی هنرمندان، جایگاه خوبی در صحنه سریال‌های ایرانی به‌دست آورد.

Rate this series