فیلم Avengers Endgame 2019(انتقام‌جویان: پایان بازی)

تاریخ انتشار: 26 آوریل 2019 (ایالات متحده)
کارگردانان: انتونی روسو، جو روسو
بودجه: 356 میلیون دلار آمریکا (سال 2019)
فروش در باکس آفیس: 2.798 میلیارد دلار آمریکا
توزیع‌کننده: والت دیزنی استودیوهای موشن پیکچرز

درباره فیلم Avengers Endgame 2019(انتقام‌جویان: پایان بازی)

انتقام‌جویان: پایان بازی در تاریخ 22 آوریل 2019 در لس آنجلس اکران شد و در تاریخ 26 آوریل در ایالات متحده به عنوان بخش سوم از دوره‌ی سوم دنیای سینمایی مارول اکران شد. این فیلم به دلیل کارگردانی، بازیگری، امتیاز موسیقی، صحنه‌های اکشن، افکت‌های بصری و وزن احساسی خود، تحسین برانگیز بود و منتقدان آن را به عنوان پیوستنی به 22 فیلم قبلی تعریف کردند. فیلم با فروش 2.799 میلیارد دلار در سراسر جهان، در مدت یازده روز فروش تئاتری کل “جنگ ابدیت” را شکست و رکوردهای بسیاری را در باکس آفیس شکست، از جمله تبدیل شدن به بیشترین فیلم درآمدزا تا زمان تاپینگ منتقدین در ماه مارس 2021. این فیلم برای بهترین افکت‌های بصری در مراسم اسکار 92 نامزد شد و از جمله افتخارات دیگری برخوردار شد. فیلم‌های پنجم و ششم انتقام‌جویان به ترتیب با عناوین “انتقام‌جویان: سلسله زمانی کنگ” و “انتقام‌جویان: جنگ‌های مخفی” در سال‌های 2026 و 2027 برنامه‌ریزی شده‌اند.

داستان فیلم Avengers Endgame 2019(انتقام‌جویان: پایان بازی)

در سال 2018، بیست و سه روز پس از از بین بردن نیمی از تمام جانداران در کهکشان توسط تانوس، کارول دنورز تونی استارک و نبولا را از فضای عمیق نجات می‌دهد و آن‌ها با اونجمند مانده‌ی انتقام‌جویان – بروس بنر، استیو راجرز، تور، ناتاشا رومانوف و جیمز رودز – و راکت بر روی زمین متحد می‌شوند. آن‌ها تانوس را در یک سیاره‌ی بی‌جان پیدا کرده و قصد دارند از توان‌های سنگ‌های بی‌نهایت برای بازگرداندن او به انجام عمل‌کرد اوج انسانی خود استفاده کنند، اما متوجه می‌شوند که تانوس قبلاً آن‌ها را نابود کرده‌است تا از استفاده‌ی بیشتر جلوگیری کند. تور عصبانی می‌شود و تانوس را به قطع سر می‌کند.

پنج سال بعد، اسکات لنگ از حوزه‌ی کوانتوم فرار می‌کند. به محوطه‌ی انتقام‌جویان می‌رسد و توضیح می‌دهد که در حین گیر افتادن در آن حوزه، تنها پنج ساعت تجربه کرده است. با فرض اینکه حوزه‌ی کوانتوم اجازه‌ی سفر در زمان را می‌دهد، آن‌ها تونی را متقاعد می‌کنند که به کمک آن‌ها سنگ‌ها را از گذشته بازیابی کند تا اقدامات تانوس را در حال حاضر به دوباره انجام نشده تغییر دهند. تونی، راکت و بنر که هوش خود را با قدرت اژدها ترکیب کرده‌اند، یک ماشین زمان می‌سازند. بنر توجه می‌کند که تغییر گذشته تأثیری بر حال حاضرشان ندارد و هر تغییری واقعیت‌های جدیدی ایجاد می‌کند. بنر و راکت به نروژ سفر می‌کنند، جایی که به آسایشگاه پناهنده‌های آسگاردیان در نیو آسگارد سر می‌زنند و تور چاق و ناامید را به خدمت می‌گیرد. در توکیو، ناتاشا کلینت بارتون را به تیم خود می‌پیوندد، که بعد از اینکه خانواده‌اش در اجرای برنامه تانوس از بین رفت، به یک نیکوپناهی تبدیل شده‌است.

بازیگران داستان فیلم Avengers Endgame 2019(انتقام‌جویان: پایان بازی)

رابرت داونی جونیور به عنوان تونی استارک / آیرون مَن
کریس اِوَنز به عنوان استیو راجِرز / کَپتَن آمریکا
مارک رافالو به عنوان بروس بَنر / هالک
کریس هِمسورث به عنوان ثُر / تور
اسکارلت جوهانسون به عنوان ناتاشا رومانوف / بلَک ویدو
جِرِمی رِنر به عنوان کلینت بارتون / هاوک‌آی

4.4/5 - (39 امتیاز)