پدر خوانده (The Godfather) فیلمی به سبک جنایی و درام به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا، با بازی ستارگانی همچون مارلون براندو ، آل پاچینو ، جیمز کان می باشد که در سال ۱۹۷۲ در ایالات متحده امریکا منتشر شده است. این سه فیلم در کنار هم در مجموع ۲۸ جایزه اسکار نامزد شدند و از این تعداد ۹ فیلم برنده شدند.

بطن و درون‌مایه‌ی داستان سرشار است از خشونت‌های عریان و مستتر در کنش‌های متقابل افراد. خونسردی وصف‌ناپذیر دون کورلئونه در صدور دستور برای پیشبرد هدف‌های به ظاهر ساده اما اساسی خانواده کورلئونه، بیننده را با شوک غیرمنتظره‌ای مواجه می‌سازد. درخواست وکیل دون از کارگردان هالیوود و امتناع او از پاسخ مثبت، خشونتی را به همراه دارد که در نوع خود بی‌نظیر می‌نماید. کارگردان کشته نمی‌شود اما بر اثر بریده شدن سر اسبش چنان دچار هجمه روحی و روانی می‌شود که خواسته‌ی دون را بدون چشم‌داشتی عملی می‌کند.

 

«دانلود فیلم پدر خوانده با زیرنویس فارسی چسبیده»

حتی در جلسه با سولاتزوی ترک؛ زمانی که محترمانه و حساب‌شده به پیشنهاد او پاسخ رد می دهد، بیننده نگران و هراسان از عواقب جلسه منتظر اتفاقی خشونت‌بار است. لوکا براتسی نخستین قربانی به شکل فجیعی کشته شده و در شب کریسمس دون کورلئونه هدف گلوله افراد سولاتزو قرار گرفته و به شدت مجروح می‌شود.

جوایز فیلم , دانلود فیلم پدر خوانده با دوبله فارسی

جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری جایزه اسکار بهترین بازیگر نفش اول مرد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی

داستان , دانلود فیلم پدر خوانده

«دون ویتو کورلئونه» یکی از رؤسای پرقدرت مافیاست که به خاطر کمک هایش به مهاجران ایتالیایی در نیویورک به «پدرخوانده» معروف است. پس از مرگ «دون ویتو»، جای او را پسر کوچک خانواده، «مایکل»، می گیرد که پیش از این علاقه ای به فعالیت های غیرقانونی خانواده اش نداشته است. «مایکل» خیلی زود با یک سری قتل و کشتار و پس از تصفیه ی خرده حساب های قدیمی، پدرخوانده ی جدید می شود .

Rate this movies