معرفی فیلم مگان

فیلم “مگان” یک فیلم ترسناک علمی-تخیلی به کارگردانی جرارد جانستون است که بر اساس فیلمنامه‌ای از آکلا کوپر و داستانی از جیمز وان ساخته شده است.

لیسون ویلیامز و رونی چنگ به همراه ویولت مک‌گرو، برایان جردن آلوارز، آرلو گرین، جن وان اپس، استفان گارنو-مونتن، مایکل ساکسنته و کیمبرلی کراسمن، نقش‌های فرعی را در فیلم “مگان” ایفا می‌کنند. این فیلم نخستین بار در تاریخ ۷ دسامبر ۲۰۲۲ در لس آنجلس به نمایش درآمد و در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۲۳ توسط یونیورسال پیکچرز در ایالات متحده اکران شد.

داستان فیلم مگان

در داستان، جما الیسون ویلیامز، یک متخصص رباتیک با استعداد، در یک شرکت سازنده اسباب‌بازی کار می‌کند. او از هوش مصنوعی برای ساخت عروسک M3GAN استفاده می‌کند، یک عروسک با هدف تبدیل شدن به بهترین همراه و دوست وفادار یک کودک. اما وقتی که جما مسئولیت ناگهانی نگهداری از خواهرزاده یتیم خود را به عهده می‌گیرد، به نمونه اولیه M3GAN نیاز پیدا می‌کند. این تصمیم، عواقب غیرقابل پیش‌بینی‌ای به همراه دارد که جما باید با آن‌ها روبرو شود.

بررسی وتحلیل فیلم M3GAN

یکی از مورد انتظارترین عناوین برای دوستداران ژانر وحشت، فیلم “M3gan” به کارگردانی جرارد جانستون است. این فیلم در زیر ژانر عروسک‌های شیطانی قرار دارد و با توجه به شبکه‌های اجتماعی، جذابیت و ویژگی‌های خاص خود را به دلیل دوئل شدید با عروسک شیطانی دیگر به نام “چاکی” و همچنین ویدیوهایش در پلتفرم‌هایی مانند تیک توک، در فضای مجازی به نمایش گذاشته است و توانسته در ذهن طرفداران فیلم‌های ترسناک جاودانگی ایجاد کند.

سال 2023 با یکی از موردانتظارترین اکران‌های سال آغاز می‌شود و این فیلم “M3GAN” است؛ یک فیلم ترسناک که توسط آکلا کوپر بر اساس ایده‌های او و جیمز وان نوشته شده است. در ابتدا، باید توجه داشت که این ایده به طور جذابی فراتر از مفهوم خود عروسک‌های شیطانی می‌آید و تفکری را درباره استفاده از فناوری به عنوان جایگزینی برای تجربیات کاملاً انسانی ارائه می‌دهد.

این ایده شگفت‌انگیز به اندازه کافی توسعه نمی‌یابد تا به یک پدیده در ژانر وحشت تبدیل شود، اما خودش را برای ایجاد دلهره به تکامل می‌رساند. بله، لحظات خاص و منحصر به فردی را بوجود می‌آورد، اما انسجامی در شکل روایت نمی‌توان دید.

4.8/5 - (12 امتیاز)