Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch

  • سن : 48 سال
  • تاریخ تولد : 1976-07-19
  • محل تولد : Hammersmith, London, England, UK
  • حرفه : بازیگر

بیوگرافی

بیوگرافی Benedict Cumberbatch

بندیکت تیموتی کامبربچ، بازیگر انگلیسی، در تاریخ ۱۹ جولای ۱۹۷۶ در لندن به دنیا آمد. او از سال ۲۰۰۱ فعالیت خود را با بازی در تئاتر آغاز کرد و فرزند هنرپیشه‌هایی بود.

بندیکت کامبربچ در سال ۲۰۰۴ با حضور در سریال تلویزیونی “هاوکینگ” به ایفای نقش استیون هاوکینگ پرداخت و به شهرت ملی دست یافت. سپس با بازی در سریال “شرلوک هولمز” شهرت جهانی کسب کرد. نقش آفرینی بندیکت کامبربچ در فیلم “تقلید”، او را به برندهٔ جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد و نامزد دریافت جایزه اسکار برای بهترین نقش اصلی مرد تبدیل کرد. در سال ۲۰۱۵، به دلیل عملکرد درخشان در زمینهٔ هنر و دراماتیک، از ملکه الیزابت دوم، نشان فرمانده والا مقام امپراطوری بریتانیا دریافت کرد.

او در دوازده سالگی با بازی در نمایش “رویای نیمه شب تابستان” به حرفهٔ بازیگری پا گذاشت. پس از اتمام دبیرستان، به طور داوطلبانه یک سال در مدرسه‌ای در هند به تدریس زبان انگلیسی پرداخت. سپس وارد دانشگاه ویکتوریا در منچستر شد و در رشتهٔ نمایش تحصیل کرد. بندیکت کامبربچ تحصیلات بازیگری خود را در مقطع کارشناسی ارشد در آکادمی هنرهای دراماتیک لندن ادامه داد.

از فیلم‌های مشهور بندیکت کامبربچ می‌توان به “دکتر استرنج”، “ثور: رگناروک”، “انتقام جویان: جنگ ابدیت”، “۱۲ سال بردگی”، “تقلید”، “برکزیت”، “اسب جنگی”، “۱۹۱۷”، “پیک” و “قدرت سگ” اشاره کرد. همچنین در آثاری همچون “گرینچ” و “موگلی: افسانه جنگل” به صداپیشگی نیز پرداخته است.

برای مشاهده سایر هنرمندان می توانید کلیک کنید.

مجموعه آثار 1 عدد