فیلم مرد عنکبوتی 2 Spider man

فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز Spider Man 2 به کارگردانی مارک وب در سال 2004 ساخته شد. این فیلم، محصول کشور آمریکا و در ژانر اکشن و ماجراجویی قرار دارد. در این فیلم، بازیگرانی همچون اندرو گارفیلد، اما استون، جیمی فاکس، سالی فیلد، فلیسیتی جونز، دین دی هان و کلم فیور در نقش‌های مختلف به ایفای نقش پرداختند.

پیتر پارکر از زندگی خود ناراضی است، زمانی که شغلش را از دست می‌دهد، عشق زندگی‌اش، مری جین، و قدرت‌های خود. در میان همه این هرج و مرج، او باید با دکتر اوکتاویوس مبارزه کند که تهدید به تخریب شهر نیویورک دارد.
تاریخ انتشار: 30 ژوئن 2004 (آمریکا)
کارگردان: سام رایمی
توزیع‌کننده: سونی پیکچرز، کلمبیا پیکچرز، سونی پیکچرز هوم انترتینمنت، سونی پیکچرز ریلیزینگ
بر اساس: اسپایدرمن؛ نویسنده: استن لی؛ استیو دیتکو
درآمد باکس آفیس: 789 میلیون دلار
موسیقی توسط: دنی الفمن

درباره فیلم مرد عنکبوتی 2 Spider man

فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز Spider Man 2، فیلم ابرقهرمانی آمریکایی سال 2004 بر اساس شخصیت مارول کامیک همین نام است. کارگردانی آن توسط سام رایمی و نویسندگی الوین سارجنت از داستانی ایجاد شده توسط آلفرد گوف، مایلز میلار و مایکل چابون صورت گرفته است. این فیلم توسط کلمبیا پیکچرز به همراه مارول انترپرایز و تولیدات لورا زیسکین تولید و توسط سونی پیکچرز ریلیزینگ توزیع شد. این فیلم نسخه دوم از تریلوژی اسپایدرمن سام رایمی و ادامه‌ای بر “اسپایدرمن” (2002) است. توبی مگوایر در نقش پیتر پارکر / اسپایدرمن، به همراه کیرستن دانست، جیمز فرانکو، آلفرد مولینا، رزماری هریس و دونا مورفی، نقش آفرینی کرده‌اند. داستان دو سال پس از رویدادهای اسپایدرمن رخ می‌دهد و پیتر پارکر در تلاش است تا از دکتر اوتو اکتاویوس علم‌آموز جلوگیری کند که در حال تکثیر تجربه‌ی خطرناکی است که همسرش را کشته و او را به تنیسی‌های مکانیکی متصل نورولوژیکی کرده‌است، در عین حال با بحران وجودی میان هویت‌های دوگانه‌اش مواجه است که به نظر می‌رسد دارد قدرت‌هایش را از او کاسته‌است.

تصویربرداری اصلی از آوریل 2003 در شهر نیویورک آغاز شد و همچنین در لس آنجلس انجام شد. نوشته‌های دوباره در همان سال واقع شد و در دسامبر به پایان رسید. دنی الفمن به ترکیب موسیقی برگشت.

“Spider-Man 2” در تئاتر Mann Village در لس آنجلس در تاریخ 25 ژوئن 2004 اکران شد و در تاریخ 30 ژوئن همزمان با تئاترهای معمولی و IMAX منتشر شد. این فیلم از نقادان تعریف‌های فراوانی دریافت کرد که وزن عاطفی و جلوه‌های بصری آن را تحسین کردند، همچنین اجراهای مگوایر و مولینا و کارگردانی رایمی را تحسین کردند، و در سراسر جهان 789 میلیون دلار جمع آوری کرد و ثالثین پردرآمدترین فیلم سال شد. این فیلم جایزه بهترین جلوه‌های بصری را در جشنواره فیلم اکادمی 77 امین اکران دریافت کرد و همچنین برای بهترین میکس صدا و بهترین ویرایش صدا نیز نامزد شد؛ علاوه بر این، پنج جایزه در جشنواره ساتورن برای بهترین فیلم فانتزی و بهترین کارگردانی برای رایمی دریافت کرد. این فیلم به عنوان یکی از بزرگترین فیلم‌های ابرقهرمانی تا به حال و یک الگوی آینده فیلم‌های این ژانر شناخته می‌شود و موفقیت آن منجر به ساخت Spider-Man 3 (2007) شد.

اسامی بازیگران فیلم مرد عنکبوتی 2 Spider man

  • Andrew Garfield/ Spider-Man
  • Emma Stone / Gwen Stacy
  • Jamie Foxx / Electro, Max Dillon
  • Dane DeHaan /Harry Osborn
4.3/5 - (39 امتیاز)