معرفی فیلم عنکبوت

فیلم عنکبوت با بازی محسن تنابنده، در حال اکران است و بر اساس یک داستان واقعی که در دوره 79 تا 81 در شهر مشهد اتفاق افتاده بود، ساخته شده است. این اثر، شاید یکی از متفاوت‌ترین نقش‌هایی باشد که محسن تنابنده تاکنون در دنیای سینما ایفا کرده است. فیلمبرداری این اثر به پایان رسیده و هم اکنون در مرحله تدوین و آماده‌سازی قرار دارد.

داستان فیلم عنکبوت

داستان فیلم “عنکبوت” به قدری جذاب و قوی است که توانسته در بخش غیررقابتی جشنواره فیلم فجر از میان فیلم‌های تحسین‌شده، جایگاه ویژه‌ای را کسب کند. این فیلم داستان قاتل سریالی ایرانی به نام سعید حنایی را روایت می‌کند که با لقب “قاتل عنکبوتی” شناخته می‌شود.

سعید، با هدف پاک کردن فساد از جامعه و تصفیه زن‌های خیابانی، به قتل‌های خود می‌پردازد. او شخصیتی خشک و مذهبی دارد که رگه‌هایی از ایدئولوژی‌های داعش را در ذهن خود حمل می‌کند و با توجه به این ایدئولوژی‌ها، هدف خود را تعیین کرده است. ابراهیم ایرج‌زاد، کارگردان این فیلم، سعی می‌کند تا برای مخاطبان توضیح دهد که سعید حنایی چه کسی است، چگونه به یک قاتل سریالی تبدیل شده و در نهایت ایدئولوژی فکری این قاتل چیست.

صحنه‌های مربوط به خفه کردن زنان خیابانی توسط سعید حنایی با روسری در خانه‌اش، عنصری جذاب و تأثیرگذار در فیلم عنکبوت به شمار می‌آید. با استفاده از قاب‌های مناسب و موسیقی دلهره‌آور، کارگردان باعث می‌شود تا صحنه‌های قتل و خفه کردن تا حدی واقع‌گرایی پیدا کنند و تأثیر آن بر مخاطبان باورپذیر باشد و آن‌ها را به چنگ محاصره کند. زمانی که سعید حنایی به خفه کردن زنان خیابانی می‌پردازد، ترس و وحشت در صحنه‌ها حاکم است و صورت او عرق‌کرده و دستانش لرزان است، طوری که مخاطبان حس می‌کنند واقعاً با یک قاتل زنجیره‌ای روبرو هستند.

اسامی بازیگران فیلم عنکبوت

محسن تنابنده، سارا بیات، ماهور الوند، شیرین یزدان بخش، فرید سجادى حسینى، على باقرى، مهدى حسینى نیا، حمیدرضا هدایتى راد، گلنوش قهرمانى، آتیه جاوید، مهدخت مولایى، نیوشا علیپور، یوسف خسروى، غلامعلى رضایى، حمید حاجى محمدزاده، میثم دامن زه، حامد شیخى، رضا شیخ انصارى، سید جمشید حسینى، آویسا سجادى، سحر عبداللهى و امیر سیدى گروه بازیگران را تشکیل می‌دهند.

4.7/5 - (18 امتیاز)