معرفی فیلم طعمه

طعمه (Prey) عنوان جدیدی است که بر اساس فیلم محبوب “Predator” ساخته شده است. این فیلم اکشن نخستین بار در دهه هشتاد میلادی با بازی آرنولد شوارتزنگر ساخته شد و برخلاف انتظار، به یکی از موفق‌ترین آثار اکشن سال تبدیل شد. هنگام تولید این فیلم، حواشی فراوانی هم رخ داد، از جمله اخراج ژان کلود ون دام از پروژه که در نوع خودش اتفاقی عجیب اما جالب محسوب می‌شد.

داستان فیلم طعمه

فیلم “Prey” در سال 2022، داستان یک جنگجوی ماهر به نام نارو، اعضای قبیله‌اش را در مقابل یک بیگانه‌ی ترسناک که انسان‌ها را شکار می‌کند، حفاظت می‌کند. این فیلم در ژانرهای علمی تخیلی، ترسناک و اکشن به ترکیب یافته است، که این ترکیب ژانرها به جذابیت آن اضافه کرده است.

بازیگران فیلم Prey 2022

فیلم سینمایی “طعمه” در سال 2022 در طول ساخت فیلم قبلی این سری با نام “The Predator” آغاز شد. زمانی که دن تراچتنبرگ و پاتریک آیسون با ایده‌ای که از سال 2016 برای آن کار می‌کردند، به تهیه‌کننده جان دیویس مراجعه کردند. در دسامبر 2019، تولید این فیلم تحت عنوان “Skulls” آغاز شد. در آن زمان، طبق گزارش‌ها، فیلم قرار بود درباره یک زن کومانچی باشد که بر خلاف عرف و سنت‌ها، سعی دارد جنگجویی شود. همچنین در همان زمان، دیوید تراچتنبرگ بر عهده کارگردانی این فیلم قرار گرفت. در نوامبر 2020 اعلام شد که عنوان “Skulls” رمز پنجمین فیلم از مجموعه “طعمه” است و تیم ساخت فیلم با همان عوامل فیلم‌های قبلی به کار می‌پردازد.

در ماه مه 2021، امبر میدتاندر به این پروژه پیوست. در تاریخ 12 نوامبر 2021 نیز عنوان فیلم به “Prey” تغییر یافت. تراچتنبرگ هدفش را در این فیلم اینطور توضیح داده بود که قصد دارد به ریشه‌های این فرنچایز بپردازد: “مهارت انسانی که تسلیم نمی‌شود و قدرت مشاهده و درک دارد و اساساً قادر است موجودی قوی‌تر و مجهزتر را شکست دهد”.

تراچتنبرگ همچنین گفته است که در طول مراحل پیش تولید مردد بودند که آیا کاراکترها باید به زبان کومانچویی صحبت کنند و سپس فیلم را به خاطر مخاطبان به انگلیسی نیز دوبله کنند یا خیر. آنها در ابتدا قصد داشتند این کار را انجام دهند، اما در نهایت احساس کردند که جواب نمی‌دهد. فیلمبرداری با زبان انگلیسی انجام شده و سپس به زبان کومانچویی نیز با صدای خود بازیگران دوبله شده است. در حال حاضر هر دو نسخه فیلم در پلتفرم‌های Hulu و Disney+ موجود است.

بررسی فیلم سینمایی طعمه 2022

فیلم “Prey” 2022 با استقبال مثبت بینندگان و منتقدان مواجه شده است. این فیلم در IMDb امتیاز 7.2 از 10 را کسب کرده و 88 درصد از کاربران گوگل آن را پسندیده‌اند. نقدهای انتشار یافته در راتن تومیتوز نیز 93 درصد از آنها را به عنوان مثبت ارزیابی کرده‌اند. همچنین در متاکریتیک، از 42 نقد منتشر شده، 35 نقد مثبت، 6 نقد متوسط و 1 نقد منفی به ثبت رسیده است. در ادامه، نمرات منتقدان به فیلم “Prey” 2022 را بررسی خواهیم کرد.

4.8/5 - (18 امتیاز)