فیلم سونیک جوجه تیغی Sonic the Hedgehog 2020

فیلم “سونیک جوجه تیغی”، به کارگردانی جف فاولر، در سال 2020 تولید شده است. این فیلم یک تولید مشترک بین کشورهای کانادا و ژاپن بوده و در ژانر اکشن و ماجراجویی قرار دارد. بازیگرانی نظیر جیم کری، جیمز مارسدن، نیل مک دونا، آدام پالی، تیکا سومپتر و لیان لاپ در این فیلم حضور داشته‌اند.

یک خارپشت بیگانه توسط یک دانشمند با نیت‌های شرورانه کشف می‌شود که قصد دارد از قدرت‌های فوق‌العاده‌اش برای نیازهای خودخواهانه‌اش استفاده کند.
تاریخ انتشار: ۱۴ فوریه ۲۰۲۰ (آمریکا)
کارگردان: جف فاولر
ادامه: سونیک جوجه تیغی ۲
درآمد باکس آفیس: ۳۰۶.۸ میلیون دلار آمریکا
توزیع‌شده توسط: پارامونت پیکچرز
به تطبیق از: سونیک جوجه تیغی

موضوع فیلم سونیک جوجه تیغی Sonic the Hedgehog 2020

فیلم اکشن-ماجراجویی “سونیک جوجه تیغی” مبتنی بر سری بازی‌های ویدیویی منتشر شده توسط شرکت سگا در سال ۲۰۲۰ است. این فیلم توسط جف فاولر (کارگردانی او در این فیلم نخستین تجربه کارگردانی او بود) کارگردانی شده و توسط پت کیسی و جاش میلر نوشته شده است. در این فیلم بن شوارتز نقش صدای شخصیت اصلی فیلم، همراه با جیمز مارسدن، تیکا سامپتر، ناتاشا روتول، آدام پالی، لی مجدوب، نیل مک‌دونا و جیم کری بازی می‌کنند. داستان فیلم دنبال سونیک جوجه تیغی (که توسط شوارتز ترجمه صدای او را انجام می‌دهد)، یک خارپشت آنتروپومورفیک آبی با قابلیت دویدن با سرعت فوق‌صوتی است، می‌گردد. او با معاونت تام واکوسکی (با بازی مارسدن)، مأمور شهر، به منظور متوقف کردن دکتر روبوتنیک، دانشمند دیوانه، همکاری می‌کند.

توسعه فیلم “سونیک جوجه تیغی” از دهه ۱۹۹۰ آغاز شد، اما تا زمانی که شرکت سونی پیکچرز حقوق آن را در سال ۲۰۱۳ تهیه کرد، از مرحله برنامه‌ریزی خارج نشد. فاولر در سال ۲۰۱۶ به عنوان کارگردان انتخاب شد. پس از اینکه سونی پروژه را متوقف کرد، شرکت پارامونت پیکچرز آن را در سال ۲۰۱۷ تهیه کرد. اکثر بازیگران تا اوت ۲۰۱۸ پیوستند و فیلم اصلی بین سپتامبر و اکتبر همان سال در ونکوور و جزیره ونکوور فیلمبرداری شد. پس از واکنش منفی به انتشار نخستین تریلر و ظاهر سونیک در آوریل ۲۰۱۹، پارامونت انتشار فیلم را سه ماه به تأخیر انداخت و در این مدت پنج ماه طول کشید تا طراحی سونیک را بازطراحی کند.

فیلم “سونیک جوجه تیغی” در ۲۵ ژانویه ۲۰۲۰ در محوطه استودیوهای پارامونت پیکچرز اکران شد و سپس در ۱۴ فوریه به صورت تئاتری در ایالات متحده اکران شد. این فیلم رکورد بیشترین درآمد آغاز هفته اول برای یک فیلم بازی ویدیویی در ایالات متحده و کانادا را ثبت کرد و در کل جهان ۳۱۹ میلیون دلار درآمد داشت و به عنوان ششمین فیلم پردرآمد سال ۲۰۲۰ شناخته شد. این فیلم تا سال ۲۰۲۲ بالاترین درآمد را برای یک اقتباس از بازی ویدیویی در امریکای شمالی داشت، تا زمانی که در سال ۲۰۲۲ توسط ادامه آن پشت سر گذاشته شد. این فیلم نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد که از دستاوردهای اکشنی، بازی‌ها (به ویژه بازی شوارتز و کری)، اثرات تصویری، بازطراحی سونیک و جذابیت آن تعریف کردند، اما از سناریو و قرار دادن محصولات نقد کردند.

ادامه‌ای به نام “سونیک جوجه تیغی ۲” در سال ۲۰۲۲ منتشر شد، در حالی که “سونیک جوجه تیغی ۳” برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌

ریزی شده است. سریال کوتاهی با عنوان “ناکلز” با بازی ایدریس البا نیز در سال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد.

بازیگران و صداپیشگان فیلم سونیک جوجه تیغی

صداپیشگان:
– بن شوارتز در نقش سونیک جوجه تیغی
– بنجامین ال. والیک در نقش سونیک جوان
– دونا ج. فولکس در نقش لانگ‌کلا، مرمت‌گر مخملی آبی و مراقب سونیک
– کالین اوشافنزی در نقش مایلز “تیلز” پروور، یک روباه زرد-نارنجی دوتایی که در صحنه‌ی اعتبار نیمه‌پایانی ظاهر می‌شود که به زمین می‌آید تا سونیک را پیدا کند.

بازیگران زنده:
– جیم کری در نقش دکتر روبوتنیک
– جیمز مارسدن در نقش تام واکوسکی
– تیکا سامپتر در نقش مدی واکوسکی
– ناتاشا روتوئل در نقش ریچل، خواهر بزرگتر مدی
– آدام پالی در نقش وید ویپل، معاون شریف جاکائوی
– لی مجدوب در نقش عامل استون، عامل دولتی که برای روبوتنیک کار می‌کند
– نیل مک‌دونا در نقش سرهنگ بنینگتون، سربازی که وظیفه دارد به روبوتنیک کمک کند
– ملودی نوسیپو نیمان در نقش جوجو، دختر ریچل و دایی مدی و تام
– تام باتلر در نقش فرمانده والترز، معاون رئیس شورای مشترک نیروهای مسلح که به روبوتنیک دستور داده تا اختلال برقی به وجود آمده را بررسی کند
– فرانک سی. ترنر در نقش کارل دیوانه، تئوری‌پردازی که قصد دارد وجود سونیک را اثبات کند و او را “شیطان آبی” می‌خواند
– الفینا لوک در نقش دبیر امور داخلی
– گری چالک در نقش رئیس ارشد نیروی دریایی آمریکا
– مایکل هوگان در نقش رئیس ارشد نیروی هوایی آمریکا
– شانون چن-کنت در نقش پیشخدمت رودهاوس. او بعدها نقش ایمی رز را در “سونیک پرایم” ایفا خواهد کرد.

4/5 - (37 امتیاز)