معرفی فیلم دینامیت

فیلم “دینامیت”، یک فیلم کمدی و اجتماعی با بازی احمد مهران فر، پژمان جمشیدی، نازنین بیاتی، محسن کیایی، زیبا کرمعلی، نادر سلیمانی، امید روحانی است که توسط حمزه صالحی و شیما محمد بیگی نوشته شده و توسط مسعود اطیابی کارگردانی شده است. تهیه‌کنندگی این فیلم نیز توسط سید ابراهیم عامریان صورت گرفته است. “دینامیت” در سال ۱۴۰۰ در کشور ایران تولید شده است.

این فیلم با فضای شاد و سرگرم‌کننده‌ای در تاریخ ۱۰ تیرماه ۱۴۰۰ در سینماهای کشور به روی پرده رفت و در طول این مدت با فروشی به ارزش ۵۷ میلیارد تومان، به عنوان فیلم پرفروش‌ترین فیلم در تاریخ سینمای ایران شناخته شد.

فیلم “دینامیت”، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران، و در ادامه آن، “تگزاس”، جدیدترین فیلم کمدی مسعود اطیابی، قرار دارد. در این اثر، سعی شده تا تعدادی از فضاها و رفتارهای متضاد و متناقض در کنار هم به تصویر کشیده شوند و این همین موقعیت‌ها باعث ایجاد فضای طنز و کمدی می‌شود.

خلاصه داستان فیلم دینامیت

فیلم “دینامیت”، ماجراهای آپارتمانی را به تصویر می‌کشد که افرادی از قشرهای مختلف جامعه با عقاید متفاوت نظیر ساقی مواد مخدر و طلبه در آن ساکن هستند. در این اثر، دو طلبه با بازی پژمان جمشیدی و احمد مهرانفر، ساقی با بازی محسن کیایی و همچنین دو دختر با ایفای نقش نازنین بیاتی و زیبا کرمعلی نیز در این ساختمان حضور دارند که تضادهای فکریشان باعث خلق موقعیت‌های طنز می‌شود.

نقد و بررسی فیلم دینامیت

با تماشای چند فیلم و سریال ایرانی، به راحتی با بازیگران فیلم “دینامیت” آشنا می‌شوید. “پژمان جمشیدی” که تا چند سال پیش بازیکن تیم پرسپولیس بوده، اکنون به عنوان یک بازیگر حرفه‌ای در سینمای ایران شناخته می‌شود و معمولاً در فیلم‌های کمدی به ایفای نقش می‌پردازد.

پژمان جمشیدی همراه با احمد مهرانفر، که با بازی در سریال “پایتخت” شناخته شده است، نقش دو طلبه را در فیلم “دینامیت” بازی می‌کنند. آن‌ها با محسن کیایی، بازیگری که نقش ساقی مواد مخدر را ایفا می‌کند، و دو دختر دانشجو، نازنین بیاتی و زیبا کرمعلی، در یک آپارتمان در شمال تهران زندگی می‌کنند.

از ابتدای اکران، تهیه‌کنندگان فیلم دینامیت تصمیم گرفتند با وجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی نصف و نیمه سینماها، آن را اکران کنند که باعث کاهش فروش این فیلم شد. به همین دلیل، تصمیم گرفته شد اکران فیلم را به دوران بعد از کرونا موکول کنند. در نهایت، “دینامیت” به عنوان پرفروش‌ترین فیلم کمدی سال ۱۴۰۰ و پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شناخته شد.

 

4.9/5 - (16 امتیاز)