Baran Bo Odar

Baran Bo Odar

  • حرفه : کارگردان

بیوگرافی

باران بو اودار Baran Bo Odar، کارگردان و تهیه‌کننده آلمانی، در تاریخ 18 ژانویه 1978 در زوریخ، سوئیس به دنیا آمد. او به خاطر کارهایش در صنعت سینما و تلویزیون، به ویژه در زمینه تخیلی و جنایی، شناخته شده است.

بو اودار از دوران کودکی به سینما علاقه‌مند بود و پس از تحصیل در زمینه تخصصی سینما، به تدریس فیلم‌سازی در دانشگاه‌ها پرداخت. او به مشهوریت بیشتر در سال 2010 با فیلم کوتاه “Under the Sun” رسید که توانست در جشنواره فیلم کن (Cannes Film Festival) نیز حضور داشته باشد.

یکی از پروژه‌های مهم باران بو اودار، کارگردانی فیلم “Dark” (تاریکی) و فیلم 1899 می‌باشد که یک مینی‌سریال آلمانی-آمریکایی است. این سریال از سال 2017 به نمایش درآمد و با موفقیت بزرگی در سطح جهانی مواجه شد. “Dark” یک سریال علمی-تخیلی و معمایی با داستان پیچیده‌ای است که درباره‌ی ماجراهای مرتبط با زمان و خانواده‌های مختلف می‌باشد.

باران بو اودار با استفاده از استعداد خود در کارگردانی و ساخت داستان‌های پیچیده و جذاب، توانسته است جایگاهی مهم در صنعت سینما و تلویزیون به دست آورد و با اثرات خود به عنوان یک کارگردان موفق و نوآور شناخته شود.

مجموعه آثار 1 عدد