George R. R. Martin

George R. R. Martin

  • حرفه : کارگردان

بیوگرافی

بیوگرافی george-r-r-martin

جورج ریموند ریچارد مارتین (George Raymond Richard Martin)، معمولاً با نام “جورج آر آر مارتین” (George R. R. Martin) شناخته می‌شود، نویسندهٔ آمریکایی است که به ویژه به عنوان نویسندهٔ سریال کتاب‌های “ترانهٔ یخ و آتش” (A Song of Ice and Fire) که به بخشی از آن به نام “بازی تاج و تخت” (A Game of Thrones) هم شناخته می‌شود، شناخته می‌شود.

او در تاریخ ۲۰ سپتامبر ۱۹۴۸ در بیایون، نیو جرسی، آمریکا به دنیا آمد. مارتین از کودکی به داستان‌نویسی و ادبیات علاقه داشت و اولین داستان‌های کوتاه خود را در سن بسیار پایین نوشت. وی در دانشگاه نورث‌وسترن در ایلینوی درس خواند و مدرک لیسانس را در سال ۱۹۷۰ در رشتهٔ ادبیات و جامعه‌شناسی کسب کرد.

آثار برجسته‌ای که جورج آر آر مارتین نوشته‌است، “ترانهٔ یخ و آتش” است، که به صورت یک سریال کتابی در حال نگارش و انتشار است. نخستین کتاب این سریال با عنوان “بازی تاج و تخت” در سال ۱۹۹۶ منتشر شد و به سرعت مورد توجه خوانندگان قرار گرفت. این سریال، با دسته‌های فانتزی و سیاه‌پیشه ترکیب شده‌است و داستان‌های پیچیده و شخصیت‌های چندگانه‌ای را روایت می‌کند.

او همچنین در زمینهٔ تلویزیون و فیلم‌نامه نویسی نیز فعالیت داشته و برخی از کتاب‌های خود را به تصویربرداری تبدیل شده در تلویزیون و سینما دیده‌ایم. همچنین با اشتیاق به تاریخ‌نگاری و تحقیقات تاریخی معتقد است که این علاقه به ترسیم دقیق دوران مختلف تاریخ در آثار ادبی او نیز به وضوح نمود پیدا کرده است.

مجموعه آثار 1 عدد