Russell Crowe

Russell Crowe

  • سن : 60 سال
  • تاریخ تولد : 1964-04-07
  • محل تولد : Wellington, New Zealand
  • حرفه : بازیگر

بیوگرافی

راسل کرو، بازیگر، تهیه‌کننده و موسیقی‌دان نیوزیلندی، در تاریخ ۷ آوریل ۱۹۶۴ در شهر ولینگتون به دنیا آمد. اگرچه او یک شهروند نیوزیلندی است، اما سال‌های زیادی را در استرالیا سپری کرده و خود را یک استرالیایی می‌پندارد.

راسل کرو در سال ۲۰۰۰ به خاطر بازی در فیلم حماسی تاریخی “گلادیاتور” به کارگردانی ریدلی اسکات، شهرت جهانی کسب کرد. در این فیلم، با بازی در نقش یک ژنرال رومی به نام ماکسیموس، او مجموعه‌ای از جوایز برجسته را به دست آورد؛ از جمله جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد. راسل کرو همچنین به خاطر بازی در فیلم “ذهن زیبا”، زندگی‌نامه جان نش، جوایز متعددی را در جشنواره‌های مختلف به دست آورد و نامزدی برای دریافت جوایز دیگری نیز داشت.

علاوه بر این، او در فیلم‌هایی مانند “رابین هود”، “گنگستر آمریکایی” و “نوح” حضور داشته است. در طول فعالیت حرفه‌ای خود، راسل کرو موفق به کسب یک جایزه اسکار، یک جایزه گلدن گلوب و یک جایزه بفتا شده است.

از آثار دیگر راسل کرو می‌توان به “نامتعادل”، “راه بدون بازگشت”، “رابین هود”، “سرگذشت حقیقی دار و دسته کلی”، “بینوایان”، “مرد پولادین”، “مومیایی” و “افسانه زمستان” اشاره کرد.

مجموعه آثار 1 عدد