پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار

  • محل تولد : بابل
  • حرفه : بازیگر

بیوگرافی

پریناز ایزدیار، بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی، در تاریخ ۸ شهریور ۱۳۶۴ در شهر بابل به دنیا آمد. او از سال ۱۳۸۵ شروع به فعالیت کرد و دارای مدرک فارغ‌التحصیلی در رشته گرافیک است. او با بازی در فیلم ماه در سایه به کارگردانی سعید ابراهیمی‌فر، وارد عرصه تلویزیون شد. نقش ایفایی پریناز ایزدیار در این فیلم باعث شروع فعالیت حرفه‌ای وی در عرصه سینما و تلویزیون گردید. او برای این نقش، جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر را به دست آورد.

علاوه بر سینما و تلویزیون، پریناز ایزدیار در حوزه تئاتر نیز فعالیت داشته است. در سال ۱۳۹۳، نمایش یک کیک کوچولو با بازی او بر روی صحنه رفت. او در چندین تله‌فیلم نیز بازی کرده است، اغلب این فیلم‌ها به دوران قبل از شهرت وی بازمی‌گردد.

منتشر کردن این کارها در تلویزیون و سینما، پیشاپیش بازی در سرنوشت‌سازی تئاتر مهیا شده است. از جمله آثار معروف او می‌توان به فیلم‌ها و سریال‌هایی نظیر لتیان، اینجا بدون من، جیران، سرخ پوست، ۳۶۰ درجه، متری شیش و نیم، هت تریک، شهرزاد، تابستان داغ و خط ویژه اشاره کرد.

علاوه بر این، پریناز ایزدیار در سریال مهمونی به عنوان مهمان وارد صحنه شده است و نقش‌های متنوع خود را به تماشاگران ارائه داده است.

مجموعه آثار 1 عدد