سیلفیا هوکس

سیلفیا هوکس

  • حرفه : بازیگر

بیوگرافی

سیلویا هوکس (Sylvia Hoeks)، با نام کامل سیلویا گرترودیس مارتینا هوکس (Sylvia Gertrudis Martyna Hoeks)، بازیگر و مدل هلندی است. او در تاریخ ۱ ژوئن ۱۹۸۳ در هلند متولد شد. در سن ۱۴ سالگی توسط شرکت “الیت مدل” برای مدلینگ و عکاسی در مجله Elle Girl magazine انتخاب شد و در این راستا به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کرد. سیلویا همچنین همکاری با مجلات دیگری نظیر L’Officiel Netherlands و Lui Magazine France داشته است و در سال ۲۰۱۹ در کاور مجله Vogue Netherlands حضور داشت.

بعد از اتمام دبیرستان، وی وارد آکادمی تئاتر ماستریخت (Maastricht Theatre Academy) شد. پس از فارغ‌التحصیلی، با بازی در فیلم اولین خود به نام “Duska” در سال ۲۰۰۷، به تألق رسید. در این فیلم، او موفق شد جایزه گوساله طلایی (Golden Calf) در جشنواره فیلم سالانه هلند را به دست آورد.

سپس در سال ۲۰۱۱ با سریال “The Adulterer” و سریال “Bloedverwanten” در سال ۲۰۱۰ به بازیگری ادامه داد. دو سال بعد، او در فیلم “The Storm” نقش اول را بازی کرد که جوایز بسیاری را به دست آورد و خود را به عنوان بهترین بازیگر زن معرفی کرد.

سیلویا هوکس در فیلم‌های دیگری مانند “Tirza” در سال ۲۰۱۰، “De bende van Oss” در سال ۲۰۱۱، “Het Meisje en de Dood” در سال ۲۰۱۲ و “The Best Offer” در سال ۲۰۱۳ نیز نقش ایفا کرده است. فیلم “The Best Offer” ساخته‌ی جوزپه تورناتوره، یکی از بهترین فیلم‌های باکس‌آفیس در کشورهای اروپایی نظیر آلمان و اسپانیا شناخته شد. این فیلم در سال ۲۰۱۳ نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم در جشنواره فیلم اروپا شد و سیلویا هوکس در آن به همراه جفری راش، بازیگر استرالیایی، حضور داشت.

وی به زبان‌های هلندی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی تسلط دارد. علاوه بر فیلم‌هایی که قبلاً اشاره شد، سیلویا هوکس در فیلم “بلید رانر ۲۰۴۹” (Blade Runner 2049) در سال ۲۰۱۷ و سریال “دیدن” (See) از سال ۲۰۱۹ نیز حضور داشته است. او برای نقشش در سریال “دیدن” (See) موهای خود را تا انتهایه تراشید.

مجموعه آثار 1 عدد