بیوگرافی جان لیسگو

بیوگرافی جان لیسگو

  • سن : 79 سال
  • تاریخ تولد : 1945-10-19
  • حرفه : بازیگر

بیوگرافی

بیوگرافی جان لیسگو

جان لیسگو، بازیگر سینما و تلویزیون، در سال ۱۳۲۴ به دنیا آمد. از جمله آثار برجسته جان لیسگو می‌توان به بازی در فیلم “شرک”، “پیچ پرفکت ۳” و “ظهور سیاره میمون‌ها” و”شارپر” اشاره کرد.

جان لیسگو برای اولین بار در سینما حضور یافت و در سال ۱۳۵۵، در سن ۳۱ سالگی، در فیلم “Obsession” به کارگردانی برایان دی پالما بازی کرد. این اثر، گرچه نسبت به آثار بعدی او مانند فیلم “شرک”، موفقیت بیشتری نداشت، اما تجربه‌ی مفیدی برای جان لیسگو به حساب می‌آید و او در این فیلم با هنرمندانی همچون کلیف رابرتسون، جنویو بوژو، سیلویا کومبا و واندا بلکمن همکاری کرد.

جان لیسگو در سال ۱۳۸۰ دوره‌ای پرفعالیت را در صنعت سینما و تلویزیون سپری کرد و در یک اثر مهم بازی کرد. بازیگری جان لیسگو در فیلم “شرک” به کارگردانی ویکی جنسون و اندرو آدامسون، به عنوان یکی از اثار برجسته او شناخته می‌شود.

احتمالاً یکی از بخش‌های مهم در بیوگرافی جان لیسگو، بازی در فیلم “شرک” بوده است. در سال ۱۳۸۰، در سن ۵۶ سالگی، جان لیسگو نقش مهمی در فیلم “شرک” بازی کرد و با استفاده از مهارت خود، توانست نه تنها نقش خود را، بلکه خودش را نیز در بین تماشاگران مشهور کند. او در این فیلم با ویکی جنسون همکاری کرد. جان لیسگو توانست با بازی در فیلم “شرک” تجربه موفقی در بازیگری را برای خود به ارمغان آورد و با همکاری بازیگرانی همچون مایک مایرز، ادی مورفی، کامرون دیاز و وینسنت کاسل، تجربه‌های جدیدی را کسب کند.

مجموعه آثار 2 عدد